IEEE Türkiye'de Genç Profesyoneller!

February 6, 2018

 

IEEE Türkiye Genç Profesyoneller ekibi, aktif olarak IEEE Türkiye içerisinde çalışmaya başladı.Bu ekibin başkanı olarak, çok değerli işler gerçekleştiren böyle güzel bir ekiple çalışma fırsatı yakaladığım için oldukça mutluyum.

 

Biz en temelden başladık. Eylül ayında genç profesyonellerden oluşan bir ekip kurduk ve sonrasında ekibimizi öğrenci arkadaşlarımızla genişlettik. Şu an, Türkiye'de IEEE'den başlayarak bir öğrenme ekosistemi yaratmayı hedefliyoruz.

 

Geçtiğimiz günlerde, Eskişehir'de gerçekleşen IEEE Türkiye Çalıştayı'na katıldık. 2 farklı oturum ile katıldığımız etkinlikte, ilk oturumda kişisel inovasyonu tartıştık. Bu oturumda, insanların kendilerini anlamlandırabilmeleri ve öğrenme serüvenlerini bulmaları için yardımcı olduk.

2. oturumda, ilk olarak ödüllü bir girişim olan DriveBuddy kurucusu Eşref Öztürk, kazaları oluşmalarından hemen sonra belirleyip raporlayarak insanlara yardım eden uygulamayı yapan DriveBuddy şirketinin kurulum sürecini anlattı. Daha sonra, ekip üyelerimizden Onur Karmış, "Engineering Management Review" dergisinde yayınlanan "A Story of a Young Professional"(Bir Genç Profesyonelin Hikayesi) yazısı ile ilgili yaşadığı süreci anlatırken, pek çok öğrencinin hayatlarına dokunacak yararlı bilgileri bizlerle paylaştı.

 

 

Son olarak, biz de mentör-menti programımızı duyurduk. Bu program genç profesyonelleri hem kendi aralarında etkileşime sokması, hem de öğrencilerle bağ kurması için oldukça önemliydi. Mentörlerin farklı alanlardaki deneyimlerini mentilerle paylaşarak öğrenmek için yeni bir alan açmayı hedefledik.Program takvimi , bu programı yöneten Kadir Taş ve Asım Köroğlu tarafından aktarıldı.

 

Program, 11 Şubat itibariyle başvurulara açılacak! Bu sayfadan daha fazla detay alabilirsiniz.

Size biraz daha Genç Profesyoneller ekibinden bahsedeyim.

 

Pek çok farkı alanda çalışmaktayız. Kurumsal aktiviteler, iletişim, mentör-menti, teknolojik çalışma ve projeler, tanıtım, ve çalıştaylar üzerine çalışıyoruz.

 

Kurumsal aktiviteler ekibi ile IEEE bünyesinde global aktiviteleri takip ederek, dünya çağında ekiplerle iletişime geçip neler yaptığımızı anlatma fırsatı yakalıyoruz.

İletişim ekibi ile genç profesyonellerin birbiriyle ve öğrencilerle olan iletişimini kurmak ve geliştirmek için öğrenme ve paylaşma ortamları oluşturuyoruz.

Daha önce açıkladığım gibi, mentör-menti programı deneyimleri paylaşarak öğrenme amacıyla başladı.

Teknoloji alanında, projeler yapmak, makale okumak ve teknoloji etkinliklerine katılmak için çalışıyoruz.

Tanıtım ekibinde, etkinliklerimizi, kendimizi ve yaptıklarımızı tanıtarak neler yaptığımızı sosyal medyada da açıklamayı hedefliyoruz.

Çalıştaylarla, öğrenci ve genç profesyonellere fırsatlar yaratarak uygulamalı öğrenme aktiviteleri düzenliyoruz.

 

Sizin de görebileceğiniz gibi, farklı ilgi alanlarında aktiviteler düzenleyerek IEEE Türkiye'yi geliştirmek için çalışıyoruz. Sorularınız için bu sayfadan bize ulaşabilir dilediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

 

IEEE Türkiye Genç Profesyoneller ekibi insanların öğrenme sürecine katkıda bulunmak için gelişmeye devam edecek!

Siz de bizi takip edin ve yaptıklarımızdan haberdar olun!

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload