Ankara Open Course Platform

January 20, 2018

Ankara'da, bir arkadaşımla bir topluluk yaratmaya karar verdik. Bu topluluğun temel amacı online dersleri, coursera, udemy, edx gibi sitelerden takip eden insanları bir araya getirerek öğrenmeyi birlikte yapıp gelişmek.

 

Bu sebeple her hafta Pazartesi 18.30-21.30 arası ODTÜ Teknokent ATOM Binası'nda buluşmalar düzenlemeye başladık. Her yaştan, meslekten insanın bir araya gelerek bireysel olarak derslerini takip ettiği ve iletişim kurarak öğrendiklerini paylaştığı bir buluşma hayal ediyoruz. Bu sebeple, buluşmaların içinde 15 dakikalık her hafta farklı bir kişinin öğrendiğini paylaştığı sunumlar da düzenliyoruz. Konusu, sunum yapacak kişinin ilgilendiği ve öğrenmeye devam ettiği konular olduğundan çeşitlilik göstermekte. Sonrasında da sohbet ettiğimiz bir ara ile deneyimlerimizi ve online derslerde neler öğrendiğimizi birbirimizle paylaşıyoruz.

 

Hatta bazı ilgi odakları ortak olan insanları bir araya getirerek dersleri birlikte takip edip daha hızlı öğrenmeleri ve ilgilendikleri alanlardak tartışmalarını sağlıyoruz.

 

Eğer siz de katılmak istiyorsanız ya da sorularınız varsa, dilediğiniz zaman bize buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bu da etkinlik linkimiz.

 

Her Pazartesi 18.30-21.30 - ODTÜ Teknokent ATOM Binası'nda sizleri bekliyoruz!

 

Even, we gather the people from same or close interests together and they start to share information between them to learn the topics even faster and better by talking and arguing on the areas.

 

If you want to attend these meetups or ask questions on it, feel free to reach us anytime from here.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload